قوانین و مقررات

شرایط و ضوابط عمومی

1 . وب‌سایـت شرکت پرشیـن گلف (gtaticket.ir)  طبق   قوانین جمهوری اسلامی ایران ،  قوانین جرایم اینترنتی  و  مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی   فعالیت می‌کند.

2. خدمات و محتوای عرضه شده توسط وب‌سایت شرکت پرشین گلف جهت استفاده‌ در این وب‌سایت تولید می‌شوند. هر گونه سوءاستفاده از اطلاعات، متن‌ها، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و... از این وب‌سایت پیگرد قانونی دارد و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. ذکر مطالب این وب‌سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی وب‌سایت پرشین گلف (gtaticket.ir)  و لینک به مطلب ذکر شده مجاز است و در رسانه‌های کاغذی، با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان وب‌سایت.

3. اطلاعات شخصی کاربران در پرشین گلف   (gtaticket.ir)   کاملاً محرمانه است. پرشین گلف تمام تلاش خود را برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران می‌کند. لذا جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران، کاربر باید تعهد بدهد تا عامل تلاش جهت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سایت نبوده و هیچ‌گونه معاونت و یا مشارکتی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در این امر نداشته باشد. ضمناً کاربر تعهد می‌دهد که هر گونه اطلاع از توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص و یا موسسه‌ی دیگر را در اسرع وقت به مدیریت سایت پرشین گلف  اطلاع دهد.

4. کاربران متعهد می‌شوند که اطلاعات خود را هنگام ثبت‌نام و رزرو به صورت صحیح در وب‌سایت وارد کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل بر عهده‌ی کاربران خواهد بود.

5. کاربر متعهد می‌شود هرگونه تغییر در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت در وب‌سایت پرشین گلف (gtaticket.ir)    اصلاح نماید. در غیر این‌صورت این وب‌سایت هیچ مسئولیتی در قبال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.

6. وب‌سایت پرشین گلف (gtaticket.ir)    به فروش اینترنتی بلیط هواپیما می‌پردازد و در قبال شرایط، کنسلی، تاخیر یا تعجیل پرواز مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت.

7. هرگونه سوء استفاده از نام پرشین گلف ، سایت اینترنتی پرشین گلف (gtaticket.ir)   ، مکاتبه از طرف پرشین گلف و یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید ممنوع بوده از طریق شکایت به مراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.

8. وب‌سایت پرشین گلف (gtaticket.ir)    اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذی‌صلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.

 

شرایط و ضوابط رزرو و خرید چارتر

1- پروازهای چارتر در مقایسه با پروازهای سیستمی با تغییرات بیش‌تری مواجه هستند و در 1 درصد مواقع ممکن است قابل استفاده نباشند، در چنین مواقعی و درصورت خرید بلیط جایگزین، کل هزینه‌ی بلیط جدید به همراه مابه‌تفاوت قیمت آن، از طرف چارترکننده به شما برگردانده خواهد شد. پرشین گلف تمام تلاش خود را می‌کند تا این ریسک را به صفر برساند . در صورت سوار نکردن مسافر و یا نبودن اسم مسافر در لیست پرواز ، بلیط توسط کانتر فرودگاه حتما مهر شود  و توضیحات کامل توسط کانتر نوشته شود .

2- در صورت کنسل شدن پرواز چارتر و عدم دریافت بلیط جایگزین از طرف آژانس، مبلغ بلیط به‌طور کامل استرداد خواهد شد .

3-آژانس پرشین گلف هیچ مسئولیتی بابت کنسل شدن پرواز چارتر از طرف چارتر کننده ندارد.

4- پرواز های چارتر از 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد ،  سوخت کامل میباشد  .

5-پروازهای چارتر با توجه به " ضوابط و آیین نامه آژانس چارتر کننده " قابل استرداد میباشد.  ( برای استرداد پروازهای چارتر با پشتیبانی تماس گرفته شود).

*** قابل ذکر است بلیط های چارتر صرفاً در ایام کاری و ساعات کاری  قابل استرداد میباشد و در غیر این صورت سوخت میشود.

6- اگر پرواز چارتر تاخیر بیش از دوساعت داشته باشد ، در صورتیکه بلیط مسافر ممهور به مهر ایرلاین باشد و اصل بلیط مهرشده به قسمت پشتیبانی فرستاده شود ،در این صورت تمام پول به مسافر برگردانده میشود. ( قابل ذکر است تاخیر باید بیش از دوساعت باشد )

7- در صورتیکه یکی از پروازهای رفت یا برگشت مسافر به هر دلیلی از طرف چارتر کننده کنسل شود مسیر بالعکس مسافر بدون جریمه استرداد نمی شود و کنسلی آن طبق مقررات ایرلاین ( برای پروازهای سیستمی ) و آژانس چارترکننده است. 

8- قیمت بلیط چارتر برای نوزاد تا 2 سال، معادل با 10 درصد کل هزینه‌ی قیمت بلیط بزرگسال است که باید در فرودگاه تهیه بشود .

9- قیمت بلیط چارتر برای کودکان بین 2 تا 12 سال، برابر با قیمت بلیط بزرگسال است .

10- در صورتی که مسافر قصد خرید بلیط در 2 پرواز متوالی را دارد می بایست هنگام خرید حداقل ۳ ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله باشد. در غیر این صورت مسئولیت نرسیدن به پرواز دوم برعهده مسافر می باشد و پرشین گلف هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت و جریمه کنسل شدن بلیط دوم به عهده مسافر است.

شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیط سیستمی

1.   عملیات خرید بلیط در وب‌سایت پرشین گلف (gtaticket.ir)  مشمول   مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی   بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار ضمن خرید اینترنتی بلیط، متعهد می‌شود که از کلیه‌ی قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد.

2. طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است.

3.   هنگام ثبت‌نام و رزرو بلیط، نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیط وجود ندارد و پرشین گلف، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده ندارد و برای اصلاح اطلاعات، مسافر می‌بایست بلیط را کنسل و   مجدداً خریداری کند.

4. بلیط خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی، مسافر پذیرش نخواهد شد.

5. در قــوانین هواپیمایی کشوری، مسافـران  نـوزاد ""کم‌تر از دو سال""، مسافـران کودک بین "" دو تا دوازده سال تمام ""و مسافران بزرگسال، بیش از دوازده سال سن دارند. در صورت عدم دقت خریدار و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. و بلیط کودک را به هیچ وجه نمی‌توان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال خرید کرد.

لازم به ذکر است که در بلیط‌های نرخ مصوب، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما در بلیط‌های چارتری و غیر قابل استرداد، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است.

6. پس از انجام پرداخت و تایید آن، رزرو و خرید قطعی شده و اطلاعات بلیط به کاربر اس‌ام‌اس و ای‌میل می‌شود. هنگام مراجعه به فرودگاه، در پروازهای چارتر ارائه‌ی یک نسخه‌ی چاپ شده از بلیط و در پروازهای سیستمی، ارائه‌ی شماره‌ی بلیط به همراه مدرک معتبر شناسایی به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است.

7. هر نوع کنسلی بلیط از طرف مسافر، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ی کنسلی می‌شود.   مقدار این جریمه بنا بر قوانین کنسلی هر ایرلاین متفاوت است. پس از درخواست استرداد مسافرتوسط سیستم ، مبلغ جریمه از قیمت بلیط کسر شده و بقیه‌ی پول، طبق تماس با مسافر و گرفتن اطلاعات برگردانده میشود. این مسئله در مورد پروازهای چارتر یا غیرقابل استرداد،صادق نیست و هزینه ی بلیط این پروازها در صورت کنسلی از طرف ایرلاین به طور کامل پرداخت می شود.

8. برای استرداد پروازهای ماهان و  کاسپین و ایرتور و کیش ایرو زاگرس و تابان و آتا و قشم ایر و آسمان و کارون  با پشتیبانی تماس گرفته شود.

9. لغو یا تاخیر بیش از دو ساعتِ پرواز، جریمه‌ی کنسلی را شامل نمی‌شود. در این صورت مسافر فرم درخواست  استرداد بدون جریمه را پر می‌کند ( برای برگشت مبلغ بلیط با پشتیبانی تماس گرفته شود ).

10. لازم به ذکر است که اگر پرواز رفت و برگشت از دو ایرلاین مختلف باشند، در صورت لغو پرواز رفت یا انصراف مسافر از پرواز به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت، ممکن است لغو پرواز برگشت شامل جریمه‌ی کنسلی شود.

11. خریدار حق تغییر قیمت بلیط، دست بردن در مفاد بلیط به هر طریق و هر شکل، و یا فروش مجدد بلیط با قیمتی بالاتر از مبلغ ذکر شده را ندارد.

12.   طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. همچنین لازم است که این مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.

13. بر اساس قوانین موجود، صدور بلیط در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان مقدور نیست و درصورت خرید بلیط توسط این افراد، تمام مسئولیت‌های بعدی، بر عهده‌ی خودِ کاربر خواهد بود.

تا اطلاع ثانوی "" در صورتی که فقط بخشی از یک رزرو نیاز به استرداد داشته باشد "" جهت انجام مراحل استرداد می بایست از طریق همکاران واحد پشتیبانی شرکت و با تماس تلفنی اقدام شود .

 14- در صورتی که مسافر قصد خرید بلیط در 2 پرواز متوالی را دارد می بایست هنگام خرید حداقل ۳ ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله باشد. در غیر این صورت مسئولیت نرسیدن به پرواز دوم برعهده مسافر می باشد و پرشین گلف هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت و جریمه کنسل شدن بلیط دوم به عهده مسافر است.

******

طبق قوانین 14 جانبه میان ایرلاین ها و بر اساس قوانین داخلی هر ایرلاین ،در صورتیکه بلیط پرواز به صورت رفت و برگشت خریداری گردد و یک مسیر پروازی توسط ایرلاین لغو شود و یا تاخیر و تعجیل بیش از دو ساعت داشته باشد و مسافر از پرواز انصراف دهد قوانین زیر برای کنسل کردن مسیر دیگر پرواز برقرار است:

  • در صورتی که پرواز رفت و یا برگشت مسافر ایران ایر ، اسمان ، کاسپین ، ماهان ، آتا باشد و فاصله پرواز رفت و برگشت کمتر از 3 روز باشد، پرواز برگشت بدون جریمه استرداد می گردد.

  • در صورتی که پرواز رفت و یا برگشت مسافر قشم ایر ، کیش ایر ، کارون، سپهران باشد و فاصله پرواز رفت و برگشت کمتر از 48 ساعت باشد، پرواز برگشت بدون جریمه استرداد می گردد.

  • در صورتی که پرواز رفت ویا برگشت مسافر تابان ، معراج ، ساها باشد و فاصله پرواز رفت و برگشت کمتر از 24 ساعت باشد، پرواز برگشت بدون جریمه استرداد می گردد.

  • هواپیمایی زاگرس و ایرتور جز توافقنامه 14 جانبه نبوده در نتیجه پرواز های این دو ایرلاین شامل این قانون نمیشود. در صورت لغو و یا تاخیر و تعجیل بیش از دو ساعت یک مسیر پرواز، مسیر دیگر با جریمه استرداد خواهد شد.

قوانین استرداد بلیت های سیستمی

 

ایرلاینشناسه نرخی(کلاس)تا 12 ظهر 3 روز قبل از پروازتا 12 ظهر 1 روز قبل از پروازتا 3 ساعت قبل از پروازتا 30 دقیقه قبل از پروازاز 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد
ایران ایر
J C Y V Q M I N L X S K O30%60%
آسمانD I Z30%30%50%50%
Y V S U R X Q N T M40%40%60%60%
L K H B50%50%70%70%
E100%100%
O40%40%60%60%
ماهانS X T V Q P R Y B10%30%50%
L15%40%50%
I20%40%50%
N20%50%70%
C30%40%70%
W WA WW20%50%70%
U90%90%95%
آتا

همه (به جز K و D)

تا 24 ساعت قبل از پرواز 30%تا 3 ساعت مانده به پرواز 50%از 3 ساعت مانده به پرواز 60%
K Dتا 24 ساعت قبل از پرواز 30%تا 3 ساعت مانده به پرواز 50%از 3 ساعت مانده به پرواز 60%
ایران ایر توربه غیر از O20%20%40%50%
O50%50%50%100%
تابان

N K L M P R A D F I Y 
YD YF YK YN Z V W  J 
 E EE B S U Q O JJ NN 
OO QQ SS UU WW BB DD  
FF PP II AA MM LL ZZ KK

20%30%40%50%

 H  X 

نرخ کودک همانند بزرگسال

100%
قشم ایرA R Y30%40%60%70%
V M Q K N40%50%60%70%
D I U L100%
کاسپین

J Z Q W N X S H P

WF WB NF NL NB SF HF PF PB

RF RB RH RD RE JD JH JB JF

ZF ZB ZH ZD QF QB QH QD

30%50%
M40%70%
L K KF LF LB LH50%80%
  A F U D V I IF IB IH IE100%
* کارونU D R O M30%50%65%
* کارونF E X Z H50%50%70%
* کارونL LP P B S Y N50%70%70%
* کارونNQ Q K V I J50%100%100%
کیش ایرJ C Y H V R D20% تا 24 ساعت قبل از پرواز40% از 24 ساعت قبل از پرواز به بعد
Q M N L O25% تا 24 ساعت قبل از پرواز50% از 24 ساعت قبل از پرواز به بعد
معراجH H1از زمان صدور تا 4 ساعت قبل از پرواز 400,000 ریــالاز 4 ساعت قبل از پرواز به بعد 500,000 ریــال
Y Y1از زمان صدور تا 4 ساعت قبل از پرواز 550,000 ریــالاز 4 ساعت قبل از پرواز به بعد 700,000 ریــال
B B1از زمان صدور تا 4 ساعت قبل از پرواز 400,000 ریــالاز 4 ساعت قبل از پرواز به بعد 600,000 ریــال
P (PROMOTION)100%
زاگرس I T U A Z X F20%30%40%50%
   M N R RD B D E S30%40%60%80%
P V Y K Q L H50%70%90%90%

تفتان

همه15%25%40%55%60%

 

1 - در هواپیمایی ماهان نرخ CHD (کودک) معادل 75 درصد نرخ بزرگسال و در سایر ایرلاین ها معادل 50 درصد می باشد.

2 - در تمامی خطوط هوایی نرخ INF (نوزاد) معادل 10 درصد نرخ بزرگسالان می باشد.

3-ایرلاین ایرتور و زاگرس با هیچ ایرلاینی قرارداد ندارد و در صورت کنسلی پرواز از طرف ایرلاین ، مسیر دیگر مسافر اگر با ایرلاینی دیگری باشد بدون جریمه استرداد نمی شود .( عکس این قضیه نیز صادق میباشد.)

* در هواپیمایی نفت 2 ساعت قبل از پرواز به بعد معیار جریمه می باشد .

قوانین بار مجاز خطوط هوایی در پرواز های داخلی

ایرلاینشناسه نرخیحداکثر میزان بار مجاز
ایران ایر
V N M Q O L Y۲۰ kg
C J۳۰ kg
آسمان
U R X Q N T M L K H B O E۲۰ kg
Y V S۲۵ kg
D I Z۳۰ kg
A۴۰ kg
ماهان
N T V L Q U W X B S Y۲۰ kg
P C I R۲۵ kg
آتاP N R Y L M V O B۲۰ kg
ایران ایر تورY W V U S Q N M L K H E B۲۰ kg
تابان
V Y U B H L Z E N۲۰ kg
J۳۰ kg
قشم ایرY V M N K A C۲۰ kg
کاسپین
J Z Q W N X S H P O M K I V L۲۰ kg
C۳۰ kg
کارونX H L B S Y N Q K V M R U۲۰ kg
کیش ایرJ C Y V M O Q N L H R D E K U X B S۲۰ kg
زاگرس
C J F W B D E S I T U A M N R Q L H X Z۲۰ kg
P V Y K W۱۵ kg
معراج
Y B H۲۰ kg
C۳۰ kg
سپهرانC J I P Z S L Q Z N W B T H Y K M۲۰ kg

 

شرایط و ضوابط خرید اینترنتی بلیط قطار

بلیط

1-  در صورت تمایل به داشتن جا برای خردسالان زیر دو سال باید از گزینه‌ی خردسال استفاده شود، در غیر این صورت مبلغ بیمه ( ده درصد بهای بلیط بدون اختصاص جا ) لحاظ خواهد شد

افراد 2 تا 12 سال نیم‌بها حساب می‌شوند، لذا باید از گزینه‌ی خردسال استفاده شود 2-

3- صدور بلیط برای افراد ذکور زیر 6 سال در کوپه‌ی ویژه‌ی خواهران مشکلی ندارد. در صورت صدور بلیط برای سنین بالاتر در این کوپه، این بلیط مسترد خواهد شد.

در صورت استفاده‌ی نادرست از سهمیه‌ها، بلیت باید استرداد شود. 4-

از دریافت بلیطی که به نام شما نیست یا بلیطی که مخدوش و دارای قلم خوردگی است، خودداری کنید 5-

6- بلیط باید به نام مسافر باشد. از وارد کردن اسامی تکراری یا مخفف جدا خودداری کنید. دارندگان بلیط‌های غیر همنام، بدون بلیط تلقی می‌شوند.

7- در صورت استفاده از سهمیه های شاهد و یا جانباز در هنگام صدور بلیط، همراه داشتن کارت ایشان ( معتبر ) در هنگام سوار شدن به قطار الزامی است. 

 8-در صورتی که مسافر بخواهد بلیط دو قطار متوالی را تهیه کند، بایستی حداقل 3 ساعت بین رسیدن قطار اول به مقصد و حرکت قطار دوم فاصله باشد. در غیر این صورت مسئولیت کنسل شدن بلیط دوم با مسافر است.

9-در رزرو قطارهای رجا بهمراه هتل، نوع اتاق و مدت اقامت می بایست بطور دقیق برای هر بلیت انتخاب گردد. ظرفیت اتاق های هتل می بایست متناسب با تعداد مسافران انتخاب شود. بطور مثال در صورت تمایل به سفر و رزرو انفردای اتاق لزوما می بایست اتاق یک تخته انتخاب شده و از انتخاب اتاقهای چند تخته اجتناب شود

 

کوپه‌ی دربست

1- با توجه به اینکه امکان رزرو بلیط با نام و تعرفه‌ی تکراری در سامانه‌ی فروش اینترنتی امکان‌پذیر نیست، در صورتی که قصد دربست کردن کوپه را دارید از گزینه‌ی «کوپه‌ی دربست» استفاده کنید. به این صورت که ابتدا تعداد دقیق مسافرها را در قسمت مربوطه وارد کنید (تعداد بزرگسال، خردسال و ...) و سپس تیک «کوپه‌ی دربست» را بزنید.

2- برای دربست کردن کوپه در صورتی که تعداد مسافرها کمتر از تعداد صندلی‌های کوپه باشد، باید گزینه‌ی «کوپه‌ی دربست» را انتخاب و تعداد واقعی مسافرها را در قسمت مربوطه وارد کنید. توجه داشته باشید که؛ اسامی تمامی مسافران باید در قسمت مشخصات ثبت شود. به طور مثال برای یک خانواده متشکل از پدر، مادر و یک فرزند خردسال، تعداد 3 مسافر را انتخاب کنید و سپس برای دربست کردن کوپه، تیک «کوپه‌ی دربست» زده شود. 

 

چاپ بلیط

1- با استفاده از گزینه‌ی «چاپ بلیت» که در صفحه‌ی «بلیط‌ها» نمایش داده می‌شود، بلیط خود را چاپ کنید و با همان برگه به قطار سوار شوید. 

2- چاپ بلیط در کلیه‌ی ایستگاه‌های دارای فروش بلیط و مراکز فروش سطح شهر با پرداخت 10.000 ریال برای هر برگ امکان‌پذیر است.

3- دقت کنید تمامی بلیط ها بر روی کاغذ سفیدA4 چاپ شود . 

4- در صورت عدم دریافت نسخه‌ی چاپی بلیط، تمامی مسئولیت‌های بعدی با خود مسافر خواهد بود. (در صورت وارد شدن خسارت به قطار، پرداخت خسارت فقط به دارندگان نسخه‌ی چاپی بلیط امکان‌پذیر است).

 

استرداد بلیط

1. بلیط‌هایی که به‌صورت حضوری از شرکت پرشین گلف تهیه شده‌اند، تا یك ساعت پس از صدور، به شرط عدم حركت قطار و باز بودن مركز فروش، در مركز صادر كننده‌ی بلیط با پرداخت كامل بهای آن به مسافر قابل استرداد هستند.

2. طبق قوانین شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، بلیط قطارهای مسافری دركلیه‌ی مراكز فروش بلیط (در ساعات كاری نمایندگی‌های فروش) با ارائه‌ی كارت شناسایی معتبر از جمله: (كارت ملی ـ شناسنامه ـ پاسپورت ـ گواهینامه) طبق مقررات زیر قابل استرداد بوده ونیاز به حضور در مرکز فروش می باشد.

ـ تا ساعت ۱۲ روز قبل از حركت قطار، ۹۰ درصد بهای بلیط برگردانده می‌شود.

ـ از ساعت ۱۲ روز قبل از حركت تا سه ساعت پیش از حركت قطار، ۷۰ درصد بهای بلیط برگردانده می‌شود.

ـ از سه ساعت مانده به حركت تا لحظه‌ی حركت قطار، ۵۰ درصد بهای بلیط برگردانده می‌شود.

ـ استرداد بلیط پس از حركت قطار امكان‌پذیر نیست.

3. بلیط‌هایی که به صورت آنلاین از سایت پرشین گلف خریداری شده‌اند نیز مطابق با قوانین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران قابل استرداد هستند.

4. امکان استرداد آنلاین بلیط‌های قطار امکان‌پذیر نمی باشد، برای استرداد بلیط بایستی به صورت حضوری به دفتر نمایندگی های فروش یا راه آهن مراجعه کنید.

5. بازپرداخت خسارت به بلیط‌هایی که مشمول دریافت خسارت شده‌اند، صرفا به صورت حضوری در محل نمایندگی های فروش  و با ارائه‌ی کارت ملی وکپی کارت ملی  مسافران و  نسخه‌ی چاپی بلیط امکان‌پذیر است.

6. برای استرداد بلیط در مراکز فروش، بلیط چاپ شده و کارت شناسایی مسافر را همراه‌تان داشته باشید.

 

شرایط و ضوابط خرید اینترنتی بلیط  پرواز خارجی

مسافرین محترم  به منظور رعایت حقوق شما عزیزان و جلوگیری از هر گونه اشتباه منجر به خسارت مالی ضروری است، به نکات ذیل با دقت تمام توجه فرمایید:

1-    به منظور از دست ندادن پرواز، هنگام خرید بلیت به مسافت فرودگاه و ترمینال‌های ورودی و خروجی توجه نمایید.

2-    سن فرزندتان را هنگام خرید بلیت رفت و برگشت، با شرایط و قوانین کودک یا نوزاد مطابقت دهید.

3-    حضور مسافران پروازهای خارجی حداقل 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است

4-  پیش از انجام خرید بلیت ضروری است، مسافرین محترم تاریخ بلیت مورد نظر خود را با تاریخ شروع و پایان ویزا و مدت زمان اقامت مندرج در ویزا تطبیق دهند. بدیهی است، مسئولیت هرگونه اشتباه و مغایرت تاریخ به عهده شخص مسافر می باشد.

5-  مسافرینی که قصد سفر به امریکا و کانادا را دارند، اگر دو توقف در آمریکا و کانادا داشته باشند، در اولین توقف درآمریکا یا کانادا  بار مسافر تحویل داده می شود و مسافران می بایست خودشان بارشان را به ایرلاین بعدی تحویل دهند و نیز مسافر چک ویزا (امیگریشن ) باید انجام دهد، بنابراین ترانزیت در اولین توقف نباید کمتر از 3 ساعت باشد.

6-  مسافرینی که کارت پی آر کانادا دارند، درصورت ترانزیت در دوکشور اروپایی (تحت شنگن) و بیشتر نیازمند ویزای شنگن خواهند بود.

7-    فقط مسافرین دارندگان پاسپورت کانادا و امریکا می توانند وارد حوزه شنگن شوند.

8-    در صورتی که هنوز ویزای کشور مقصد را دریافت نکرده اید، هنگام خرید بلیت دقت کنید، در صورت مرفوض شدن(نپذیرفتن) ویزا و یا آماده نشدن در وقت مقرر،کنسلی بلیت طبق قوانین کنسلی انجام می شود.